Od wejścia w życie RODO do końca maja 2020 r. polski organ nadzoru - Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył sześć administracyjnych kar pieniężnych, w tym jedną na podmiot publiczny.
więcej o Zestawienie decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych nakładających administracyjną karę finansową na podmioty przetwarzające dane osobowe

W związku z ostatnimi wydarzeniami dotyczącymi naruszeń ochrony danych osobowych w uczelniach wyższych, zwracam uwagę na konieczność regularnego sprawdzania środków technicznych i organizacyjnych, w tym narzędzi informatycznych, stosowanych w jednostkach UJ pod kątem bezpieczeństwa danych osobowych i stosowania procedur i zabezpieczeń określonych w Zarządzeniu nr 38 Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z 30 maja 2018 roku w sprawie: ochrony danych osobowych w Uniwersytecie Jagiellońskim z późn. zm.
więcej o Regularne sprawdzenia środków technicznych i organizacyjnych w Uniwersytecie Jagiellońskim
Pierwsza administracyjna kara pieniężna nałożona na podmiot publiczny

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył pierwszą administracyjną karę pieniężną na podmiot publiczny w kwocie 40 000 zł.
więcej o Pierwsza administracyjna kara pieniężna nałożona na podmiot publiczny
Spotkanie Inspektorów Ochrony Danych uczelni medycznych w UODO

W dniu 29 października 2019 r w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych w Warszawie odbyło się spotkanie dotyczące Kodeksu postępowania w zakresie ochrony danych osobowych w uczelniach medycznych.
więcej o Spotkanie Inspektorów Ochrony Danych uczelni medycznych w UODO
Ochrona danych osobowych w miejscu pracy. Poradnik dla pracodawców.

więcej o Ochrona danych osobowych w miejscu pracy. Poradnik dla pracodawców.